Czy leczenie kanałowe zaburza działanie antykoncepcji?

Witam. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne elin i ostatnio lecze zęby. Chciałam zapytać czy leczenie kanałowe w jakiś sposób może osłabić działanie tabeltek antykoncepcyjnych ? Albo czy antybiotyk włożony do zęba osłabia dzialanie tabletek ? Bądź może lekarstwo włożone do zęba na pruchnice?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

leczenie kanałowe w żaden sposób nie wpływa na działanie doustnej antykoncepcji hormonalnej. Również antybiotyk umieszczony w zębie nie powinien osłabić przyjmowanych przez Panią tabletek antykoncepcyjnych.

Można więc spokojnie zażywać pigułki antykoncepcyjne oraz poddawać się leczeniu stomatologicznemu. W razie jakichkolwiek wątpliwości może Pani napomknąć stomatologowi o stosowaniu doustnej antykoncepcji.

Potwierdzeniem tych słów są odpowiedzi udzielone pod innymi pytaniami w naszym projekcie, które znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-antybiotyk-w-zebie-moze-wplynac-na-dzialanie-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-leczyc-zeby-w-czasie-stosowania-antykoncepcji-hormonalnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.