Czy lek Atossa jest bezpieczny dla dziecka?

Jestem w 8 tygodniu ciąży, mam bardzo silne nudności, lekarz przepisał mi lek Atossa. Czy on jest bezpieczny dla mojego dziecka ? Na ulotce jest napisane,że nie ma odpowiednich badań na kobietach w ciąży, martwię się czy nie zaszkodzi ten lek mojemu dziecku.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Cytując ulotkę: "lek może być stosowany u kobiet w ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności".