Czy lek Ciprinol osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień Dobry, Bardzo prosze o informacje czy lek CIPRINOL osłabia działanie tabl. antykonc. Qlaira, gdyz nie ma takich info na ulotce. Poza tym nie wiem jaki odstęp czasowy musi być zachowany podczas przyjmowania tych tabletek. Bardzo dziękuję za pomoc.

Witam,
antybiotyk ten ogólnie przyjmuje się 2x/d czyli co 12h.
Nie powinien osłabić działania tabletek, ale mimo to zaleca się stosowanie dodatkowej ochrony podczas jego przyjmowania oraz do 7 dni po skończeniu terapii atb.