Czy lek dopochwowy Gynalgin może doprowadzić do poronienia albo uszkodzenia płodu?

Czy lek dopochwowy Gynalgin może doprowadzić do poronienia albo uszkodzenia płodu? Byłam u ginekologa po pierwszej miesiące od porodu. Stwierdził że mam stany juz przed okresowe ale ze bakterie są to kazał mi przyjmować ten lek. Nie brałam chciałam go zacząć brać po miesiączce bo często przez te leki miesiączka się mi opóźnia. Raz kochałam się mężem i potem wzięłam te tabl a nagle okazało się po zrobieniu testu ze ciąża. Od wczoraj mam plamienia raz brązowe raz różowe i jest ich coraz więcej.

Witaminy w ciąży

Lek. Katarzyna Szymczak

Lek czasami jest stosowany także w ciąży. Jeśli jest podejrzenie ciąży to sugeruje ponowna wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam