Czy lek Fragmin wpływa na antykoncepcję?

Otóż od siedmiu miesięcy bez przerw biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette. Otóż parę dni temu złamałam nogę i lekarz przypisał mi lek Fragmin 5 00 j.m. anty-Xa/0,2 ml (w zastrzykach 30) jak te leki wzajemnie na siebie wpływają? Czy lek Fragmin wpływa na antykoncepcje? Czy powinnam odstawić Daylette na czas zastrzyków i dlaczego? I czy to znacznie wpłynie na mój organizm odstawienie hormonów i czy mogę to zrobić w środku opakowania? i po jakim czasie mogę znów zacząć brać lek Daylette?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jednoczasowe stosowanie obydwu preparatów może skutkować wystąpieniem hiperkaliemii. Nie dochodzi jednak do osłabienia ochrony przed ciążą. Dalsze stosowanie antykoncepcji powinna Pani skonsultować ze swoim ginekologiem.