Czy lek na nadciśnienie zagraża ciąży?

Witam, jestem prawdopodobnie w bardzo wczesnej ciąży. Robiłam test w niedzielę wyszedł negatywny a we wtorek za dwa dni już pozytywny. Do momentu wyniku pozytywnego brałam połowę tabletki na ciśnienie ebivol. Mam też arytmie, w planach miałam leczenie Helicobacter ale nie zdążyłam wykupić antybiotyków. . Oczywiście udam się do. Lekarza 1 kontaktu. Czy to że brałam leki na ciśnienie grozi rozwojowi ciąży?

Jeśli jest to początek ciąży, nie ma specjalnego zagrożenia. Istnieje konieczność weryfikacji leczenia u lekarza POZ i Ginekologa. Ebivol należy do beta-adrenolityków, które to leki zmniejszają przepływ krwi przez łożysko. Mogą powodować bradykardię i hipoglikemię u płodu. Są to jednak dolegliwości, które najczęściej pojawiają się przy dużych dawkach i długim leczeniu. Tak więc nic specjalnego dzidziusiowi nie grozi, lek jednak zmieniamy ze względu na dobro rozwoju ciąży. Co do antybiotyków to zależy jaką chorobę zakażenie Helicobacter powoduje. Decyzja należy do lekarza leczącego.