Czy parwowiroza zagraża ciąży?

Witam, jestem w 23tyg ciąży 2 dni temu mój piesek zdechł prawdopodobnie z powodu parwowirozy. Czy zagraża coś mi i mojemu dzidziusiowi? Z tego co czytałam zakażenie przebiega bezobjawowo, a kilka kobiet straciło z tego powodu swoje maleństwa. Pytałam się swojego lekarza prowadzącego ciążę czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania, lecz on stwierdził, że to już wysoka ciąża i wszystko będzie okej, lecz mnie to nie uspokoiło i wolę się upewnić. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam serdecznie!
Zarażenie parvowirusem B 19 w czasie ciąży wiąże się z zwiększonym ryzykiem nieprawidłowego rozwoju płodu. Objawy bywają różne, od niedokrwistości po poronienie.
Dotyczy to jednak w największym odsetku ciąży gdy do zakażenia doszło na początku ich rozwoju. Oczywiście można na własną rękę wykonać oznaczenie przeciwciała IgM i IgG Przeciwciała IgM są typowe dla świeżego zakażenia, zaś ich brak wyklucza świeże zakażenie.