Wyniki badań na obecność cytomegalowirusa w 15-tym tygodniu ciąży

Witam, jestem w 15 tygodniu ciąży, odebrałam właśnie wyniki na obecność cytomegalowirusa. Przy przeciwciałach IgM istnieje adnotacja - test weryfikacji, zaś wynik IgG - 5,800. Stąd moje pytanie czy powinnam obawiać się świeżego zakażenia, czy jak najszybciej powtórzyć badanie. Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Istnieje szansa, że jest to zakażenie świeże. Należy powtórzyć oznaczenie za 2-3 tygodnie. Wynik badania natomiast należy niezwłocznie skonsultować z ginekologiem prowadzącym ciążę.