Cytomegalowirus w 15. tygodniu ciąży

Cytomegalia-interpretacja wynikówWitam,odebrałam wyniki na obecność cytomegalowirusa.Jestem w 15/16 tyg. ciąży. Niepokoją mnie wyniki, bardzo proszę o ich interpretację. Cytomegalowirus IgG-2,4 AU/ml (normy: w.neg.: < 6,0; w.wątpliwy: 6- 15; w.poz.: > 15)Cytomegalowirus IgM - 1,05 index (normy: w.neg.: < 0,85; w.wątpliwy: 0,85-1; w.poz.: > 1). Tydzień temu wyniki wyglądały tak: IgM-test weryfikacji, IgG-5,800Czy przeziębienie, które teraz przechodzę mogło wpłynąć na pozytywny wynik badania

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przeziębienie nie wpływa na wynik badania. Zakażenie cytomegalowirusem może jednak przybierać formę infekcji. Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani ciążę.