Wyniki badania na CMV w 10. tygodniu ciąży

CYTOMEGALOWIRUS A CIĄŻA Witam, jestem w 10 tygodniu ciąży. Lekarz prowadzący zlecił zrobienie CMV. Wyniki są następujące: p/c IgG >500 (<0,5 niereaktywny; >0,5<1 nieoznaczony; >1 rektywny ) p/c IgM 1,23 ( <0,90 ujemne, 0,9-1,10 niejednoznaczne, >1,10 dodatnie). Lekarz zlecił mi później zrobić awidność i wyszło : CMV igG awidność 0,89 (<0,40 niska, 0,40-0,65 graniczna, >0,65 wysoka) . Bardzo proszę o interpretację wyników. Czy bardzo to zagraża ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Wysoka awidność jest silnie przemawia przeciwko świeżemu zakażeniu, ale być może nastąpiło kolejne zakażenie świeżenie, ponieważ IgG awidność świadczy o wieku tylko przeciwciał IgG. A dodatnie IgM może świadczyć o świeżym zakażeniu. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badania. Proponowałbym powtórzyć jeszcze raz badania pod kierunkiem CMV.

Piotr Pilarski

Wyniki wskazują na świeże zakażenie. Wskazana jest wizyta u ginekologa. Możliwe, że konieczne będzie wprowadzenie leczenia antybiotykiem.

Pozdrawiam.