Wynik badania na CMV w 23 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 23 tyg., w ubiegłym tyg. 19.XI robiłam badanie CMV, wynik IgG był na poziomie 1100, a IgM ujemny. W ciągu 24 godz. zleciłam lab. wykonanie awidności IgG (z tej samej krwi), wyniki następujące: awidność IgG 0,87 (normy index<0,40 - niska awidność, 0,40=0,65 wysoka awidność) oraz CMV IgG 848,00 dla norm wynik ujemny<4, wynik wątpliwy 4-6, wynik dodatni>6. Czy to oznacza, że przebyłam to zakażenie dawno i nic nie zagraża mojemu dziecku?

Magdalena Mroczek

Wynik oznacza, że do zakażenia doszło w przeszłości. Nie ma zagrożenia dla dziecka.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

zgadza się. Dobrze to Pani zinterpretowała.

Pozdrawiam.