Czy lek przeciwdepresyjny Escitil osłabia tabletki antykoncepcyjne Vibin?

Witam od 3 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne vibin ,teraz okazało się że mam depresję, został mi przepisany lek escitil 10mg. Czy escitil nie będzie zmniejszał skuteczności antykoncepcji. Dziękuję za odpowiedz.
Aleksander Ropielewski

Nie będzie on miał wpływu na skuteczność antykoncepcji doustnej.