Toramide a bezpieczeństwo stosowania

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie dotyczące leku Toramide. Wiem i czytałam też informacje w internecie, że Toramide stosowany jest na różne obrzęki, często występujące w związku z różnymi chorobami płuc czy serca. Mam natomiast pytanie o jego dokładne działanie. Przede wszystkim chodzi mi o to czy Toramide to lek bezpieczny i można go stosować bez obaw przez dłuższy czas czy może jednak Toramide powinien być stosowany jedynie krótkotrwale? Czy istnieje możliwość, że stosowanie leku Toramide spowoduje jakieś negatywne efekty uboczne dla organizmu? Nie lubię stosować leków, staram się ich jak najczęściej unikać, a o Toramide można w internecie przeczytać różne negatywne opinie i stąd moje wątpliwości... Czy to lek bezpieczny? Czy mogę go stosować bez obaw? Czy istnieje ryzyko, że w jakiś sposób mi zaszkodzi? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

przyjmowany wg zaleceń lekarza raczej tak, każdy lek może nieść ze sobą ryzyko działań niepożądanych.