jak pokonać lęk przed gastroskopią?

Witam, Panicznie boję się gastroskopii i rozważam gastroskopie w uspieniu krótkotrwałym środkiem o nazwie „propofol” tak poinformowano mnie w klinice. Również otrzymałam informacje, że 15min po zabiegu mogę opuścić klinike, czy to nie zakrótki czas po otrzymaniu takiego znieczulenia?Czy takie znieczulenie jest całkowicie bezpieczne? Czy instnieje jakieś ryzyko, że się nie obudze? Oraz czy po występują skutki uboczne? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ nie wiem czy się zdecydować a są mocne wskazania do wykonania gastroskopii.

Lek. Tomasz Budlewski

Każdy zabieg znieczulenie itp nawet najmniejszy niesie ze sobą ryzyko działań niepożądanych sadze ze czas pozostania w klinice powinien być dłuższy po znieczuleniu proszę kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego