Jak pokonać lęk przed wizytą u stomatologa?

Dzień dobry mam wstydliwy problem , boje się panicznie wizyty od dziecka u dentysty. Mam obecnie 30 lat i praktycznie codzienny ból zebów, nie mogę już praktycznie jeść a jak jem to nic twardego i tylko przednimi lub siekaczami boki mam nieaktywne przez ubytki i zęby mądrości bo jak nimi jem to bardzo boli. Nie mogę się przełamać z wizytą bo dostaje ataków paniki mam tu na myśli bóle brzucha,biegunki, strasznie się pocę a na samą myśl trzęsę sie ze strachu. Przez to wszystko praktycznie nie żyję a wegetuje. Kiedyś leczyłem się rok psychiatrycznie na lęk przed dentystą ale to nic nie dało bo przez rok brania leków i rozmów i tak nie poszedłem. Nie wiem co mam robić nienawidzę siebie za to. Szukałem gabinetów z narkozą lub sedacją ewentualnie jakimś znieczuleniem uspakajającym i niestety na jakies 15 gabinetów u mnie w okolicy wszyscy maja tylko znieczulenie miejscowe. Nie wiem co robić naprawdę to jest strasznie silny lęk. Prosze o jakąś radę

U Pacjentów którzy obawiają się leczenia narkoza jest najlepszym rozwiązaniem, warto poszukać gabinetu który takie kompleksowe leczenie jest w stanie wykonać. Można też zacząć od najmniejszych zabiegów i spróbować bez narkozy, najczęściej próbujemy zacząć od higienizacji i od najmniejszych ubytków. Odpowiednie podejście pozwala wyleczyć Pacjentów z dentofobii i bardzo często udaje się uniknąć narkozy lub zostawić zabiegi w narkozie tylko do usuwania zębów.