Mały ubytek na zębie a lęk przed stomatologiem

Witam, Mam problem z zębami. Panicznie boję się ponieważ mam złe przeżycia z dzieciństwa. Mam malutką dziurkę na boku zęba, chciałbym się dowiedzieć czy konieczne jest borowanie . Kiedyś mi robili na żywca bez znieczulenia ani żadnej informacji , myślałem, że zemdleje na fotelu. Dodam że mam kolejny ząb po kanałowym i on się skruszył i tego zęba ledwo można wyczuć , jego kawałek , co mogą z nim robić? Proszę o pomoc , panicznie się tego boje , bólu i tak dalej :(

Bez wizyty w gabinecie stomatologicznym się nie obejdzie. Proszę poinformować lekarza o strachu - obecnie są metody, które zmniejszają lub całkowicie wykluczają ból ( znieczulenie komputerowe, sedacja, abrazja powietrzna ). Ząb po leczeniu kanałowym można odbudować na różne sposoby w zależności od kondycji zęba/korzenia.

Obecnie podejście do pacjenta jest zupełnie odmienne - ogromna większość stomatologów dba o komfort Pacjenta podczas leczenia. Gdy samo znieczulenie (a są bardzo skuteczne) nie wystarcza można skorzystać z sedacji lub narkozy. Co do oceny ubytków czy możliwości leczenia konieczna będzie wizyta u stomatologa.