Tlenek cynku w zębie a jego ekstrakcja

dzień dobry. mam pytanie do dobrego stomatologa lub chirurga.mam w 6 górnej 1,5 roku włożony tlenek cynku.nie idę z tym do dentysty bo się boje i nawet przy znieczuleniu mnie boli leczenie.teraz mnie tam boli i głowa często. mam nad nim torbiel.i chce usunąć ten ząb,można go usunąć u chirurga jeśli jest nag nim torbiel 1 cm? nic mi się nie stanie?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

zęba nie tyle można co można i trzeba usunąć - rozkład statystyczny powikłań jest taki że im bardziej zniszczony ząb i tkanki wokół tym większa szansa na powikłania pozabiegowe - jeśli dostosuje się Pani do zaleceń lekarza po zabieg to wszystko będzie ok
obecnie istnieje wiele metod skutecznego znieczulenia i walki z lękiem pacjenta - może warto pomyśleć nad wyborem takiego gabinetu który leczy dzieci
pozdrawiam i zapraszam
www.moj-dentysta.pl
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do lekarza - chirurga stomatologicznego. Koniecznie trzeba usunąć ząb przyczynowy oraz torbiel. Jeśli boi się Pani tradycyjnego znieczulenia, można wykonać je techniką komputerową. Ewentualnie zabieg można przeprowadzić w sedacji ( półnarkozie ) lub pełnej narkozie. Jednak konieczna jest wcześniejsza konsultacja u specjalisty.