Czy lepiej jest stosować spiralę antykoncepcyjną czy krążek?

mam 55 lat i do tej pory używałam plastrów EVRA. Niestety ostatnie badania wykluczyły antykoncepcję hormonalną, czyli mogę ew. założyć spiralę lub używać krążki. Moje pytanie brzmi: co jest lepsze, poza prezerwatywą (której nie lubię) spirala czy krążek? Nie chcę też uzależnić się od spirali, którą przecież zakłada się na kilka lat. Niedługo będę niepłodna, ale do teraz wyniki badań wskazywały, że mogę zostać mamą i miałam bardzo regularne miesiączki. Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam.
Skoro nie chce się Pani uzależniać od wkładki proponuję zastosować krążek. Skuteczność jest zbliżona, krążek stosuje się przez 21 dni i po każdym cyklu może Pani zaprzestać. Wiele kobiet chwiali sobie tą metodę antykoncepcji, niektóre zwracają nawet uwagę na to, ze jest to dla nich dodatkowy bodziec podczas zbliżeń.
Pozdrawiam