Czy liczne nabłonki, ziarniaki gram ujemne we florze bakteryjnej i pojedyncze pałeczki kwasu mlekowego w badaniu czystości pochwy to to wynik zakażenia bakteryjnego?

Witam czy liczne nabłonki, ziarniaki gram ujemne we florze bakteryjnej i pojedyncze pałeczki kwasu mlekowego w badaniu czystości pochwy to to wynik zakażenia bakteryjnego?

Lek. Michał Lenard

Nie, wynik nie wskazuje na zakażenie bakteryjne, chyba, że odczuwa Pani objawy infekcji pochwy. W takiej sytuacji warto będzie wykonać posiew. Pozdrawiam!