Czy Loggic 60 można łączyć z alkoholem?

Witam, czy biorąc probiotyk Loggic 60 raz dziennie, można wypić wino ? Jeżeli tak to z jakim odstępem od tabletki ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

LoGGic 60 to probiotyk zawierający żywe kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG, który przeznaczony jest zarówno dla niemowląt, dzieci, jak i dorosłych. Suplement ten przywraca i utrzymuje prawidłowy skład mikroflory jelit. Sprawia również, że szkodliwe mikroorganizmy nie namnażają się.

Pomiędzy probiotykiem a alkoholem nie zachodzi do interakcji. Jednak spożywanie alkoholu podczas kuracji probiotykiem nie jest zalecane, gdyż może zaburzyć efekty kuracji. Jeśli więc zależy Pani na zadowalających efektach wynikających ze stosowania probiotyku, warto w tym czasie powstrzymać się od spożywania alkoholu.

Więcej informacji na temat preparatów probiotycznych znaleźć można pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/stosowanie-probiotykow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.