Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy luteina zafałszowała wynik badania moczu?

Dzień dobry, jestem w 30 tygodniu ciąży i od dwóch tygodni stosuje luteine dopochwowo. Wczoraj byłam na badaniach moczu i wyszło że ma glukozę na poziomie 300 mg/dl. Czy jest taka możliwość, że wyniki są zafałszowanie ze względu na lek?
KOBIETA, 30 LAT 2 miesiące temu

Palenie w ciąży - świadomy wybór

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

luteina nie powinna zafałszować wyniku badania. Wyniki mogą być jednak zafałszowane przez nieprawidłowe pobranie próbki, nieodpowiednie przechowywanie lub na skutek przyjmowanych leków. Warto więc je powtórzyć.

Proszę jednak nie martwić się na zapas, gdyż podwyższony poziom glukozy w ciąży nie musi oznaczać cukrzycy. Może do niego dojść na skutek stresu lub wzmożonego wysiłku fizycznego. Bywa, że pojawia się on również u kobiet ciężarnych, które dzień przed badaniem spożyły kolację bogatą w węglowodany.

Podobne pytania zostały zadane już w naszym serwisie. Odpowiedź na nie znajdzie Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wyniki-badania-moczu-w-18-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wyniki-wymazu-z-czystosci-pochwy-moga-byc-zaburzone-poprzez-stosowanie-luteiny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy