Czy mając drożdżaki w pochwie podczas seksu oralnego można zarazić partnera?

Czy mając drożdżaki w pochwie, podczas seksu oralnego można zarazić partnera? W tym momencie przyjmuję leki dopochwowe, problem jest mniejszy, nie jest już uciążliwy. Nie chcę narażać partnera na zarażenie czy na po prostu nieprzyjemne doświadczenie (choć nie widzę wyraźnych oznak grzybicy). Czy mogę pozwolić mu na zaspakajenie mnie oralnie?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Drożdżaki stanowią naturalną florę naszego ciała, choć w pewnych wypadkach mogą być przyczyną różnych dolegliwości. Nie powinna się Pani martwić, że zarazi tym partnera.