Czy można się zarazić grzybicą podczas seksu oralnego?

Witam. Mam 20 lat. Wczoraj podczas seksu zauważyłam z moim partnerem, że wycieka mi z pochwy grudkowaty śluz. Zdążyłam się dowiedzieć, że może to być grzybica pochwy. Moje upławy nie pachną nieprzyjemnie i na wkładkach raczej nie zauważyłam serowatego śluzu, dopiero wczoraj podczas stosunku. Odczuwałam jednak wcześniej świąd i pieczenie. Miałam także zaczerwienione wargi sromowe. Chciałam się dowiedzieć, czy uprawiając seks oralny mój partner mógł zainfekować sobie jamę ustną? Czy może dojść do zakażenia i czy może pojawić się w jego jamie ustnej - jej obrębie - grzyb?

Witam serdecznie.

Objawy, które Pani opisuje mogą odpowiadać grzybicy narządów płciowych. Podczas stosunku płciowego może dojść do zarażenia partnera, zarażenie podczas seksu oralnego jest mniej prawdopodobne.

Najlepiej udać się do ginekologa, jeżeli rozpoznanie potwierdzi się, najlepiej zastosować równoczesne leczenie obu partnerów.

Pozdrawiam.