Jak leczyć grzybicę dróg rodnych?

Będąc u ginekologa dostałam wyniki cytologii. Okazało się że rozwija się u mnie grzyb. Lekarz nie przypisał mi żadnego leku. Stwierdził że jeżeli nie odczuwam bólu to leki nie są potrzebne. Doszło również do tego, że wraz z partnerem uprawialiśmy seks oralny. Czy ten rodzaj grzyba ma również szanse przenieść się na układ pokarmowy?

Witam! Nie podała Pani jaki rodzaj grzybów stwierdzono. Leczeniem grzybicy dróg rodnych powinien się zająć ginekolog. Seksu oralnego przy infekcjach narządów płciowych nie powinno się stosować. Powodzenia W. Łuczkowski.