Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy te leki pomogą leczyć grzybicę dróg rodnych?

Witam. Czy cetryzyna i fenistil może przynieść ulgę przy zmianach skórnych wywołanych infekcją grzybicza narządów płciowych? Proszę o pilną odpowiedź. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 3 miesiące temu

Fakty o zdrowiu - Chlamydia

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

cetyryzyna i fenistil to leki przeciwalergiczne i przeciwświądowe, nie stosuje się ich do leczenia grzybicy, choć domyślam się, że chodzi Panu o zminimalizowanie uczucia świądu.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/leki-przeciwalergiczne.

Niemniej do leczenia grzybicy narządów płciowych należy stosować leki przeciwgrzybicze, w tym dostępną bez recepty w postaci kremu substancję o nazwie klotrymazol.

Proszę jednak pamiętać, że nierzadko jest to działanie niewystarczające i wymaga zastosowania leków o silnym działaniu, wydawanych z polecenia lekarza. Stąd przy nasilonych dolegliwościach w postaci świądu, pieczenia czy zaczerwienienia genitaliów nie należy zwlekać z wizytą u lekarza (dermatolog, urolog, wenerolog).

Więcej na temat grzybicy narządów płciowych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-penisa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy