Czy te leki pomogą leczyć grzybicę dróg rodnych?

Witam. Czy cetryzyna i fenistil może przynieść ulgę przy zmianach skórnych wywołanych infekcją grzybicza narządów płciowych? Proszę o pilną odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

cetyryzyna i fenistil to leki przeciwalergiczne i przeciwświądowe, nie stosuje się ich do leczenia grzybicy, choć domyślam się, że chodzi Panu o zminimalizowanie uczucia świądu.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/leki-przeciwalergiczne.

Niemniej do leczenia grzybicy narządów płciowych należy stosować leki przeciwgrzybicze, w tym dostępną bez recepty w postaci kremu substancję o nazwie klotrymazol.

Proszę jednak pamiętać, że nierzadko jest to działanie niewystarczające i wymaga zastosowania leków o silnym działaniu, wydawanych z polecenia lekarza. Stąd przy nasilonych dolegliwościach w postaci świądu, pieczenia czy zaczerwienienia genitaliów nie należy zwlekać z wizytą u lekarza (dermatolog, urolog, wenerolog).

Więcej na temat grzybicy narządów płciowych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-penisa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.