Czy mam prawidłowe wyniki wątroby?

Alt 241,6 u/l powyżej normy, niski 5,0, wysoki 49,0; ast 403,6 u/l powyżej normy, niski 9,0, wysoki 48,0; bilirubina 0,3 mg/dl, niski 0,2, wysoki 1,0.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przedstawione wyniki enzymów wątrobowych nie są niestety dobre. Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, który zbierze wywiad lekarski, zbada Panią i zleci ew. dalsze badania. Podwyższenie enzymów wątrobowych świadczy o uszkodzeniu, względnie podrażnieniu miąższu wątroby. Jest to najczęściej wywołane przez leki, może towarzyszyć przewlekłej niewydolności serca, tzw. wątroba zastoinowa, może być wynikiem zakażenia wirusami wątrobowymi (wirusy żółtaczki) czy wynikać z wielu innych chorób. Konieczna jest więc diagnostyka i poszukiwanie przyczyny.

Pozdrawiam serdecznie