Czy mam przyjąć kolejny blister tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry, Występuje u mnie pewniej problem, jestem przy drugim opakowaniu antykoncepcji limetic. I właśnie przy braniu 2 blistra, mam od dzisiaj już 3 miesiączkę w tym miesiącu, między każdą były 2/3 dni przerwy. W tym miesiącu jedynie przez 12 dni nie miałam krwawienia. Wcześniej brałam antykoncepcję 2 składnikową, ale zrezygnowałam z niej ponieważ zauważyłam wypadanie włosów, przy tej także to występuje, ale przy 2 składnikowej miałam przynajmniej regularną miesiączkę. Stąd moje pytanie, czy lepiej udać się do mojego ginekologa czy zacząć 3 blister i zobaczyć czy coś się unormuje. Stresuje mnie to i nie wiem czy moje zmartwienie jest słuszne.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety krwawienia/plamienia są częstym zjawiskiem przy rozpoczęciu stosowania antykoncepcji hormonalnej, także przy jej zmianie i jest to całkiem normalne zjawisko, oczywiście jeśli nie są one zbyt obfite (gdyby jednak tak było, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza).

Taki stan może potrwać do kilku miesięcy, zanim organizm przystosuje się do nowego środka antykoncepcyjnego, dlatego zazwyczaj zaleca się kontynuowanie przyjmowania tabletek.

W przypadku, gdyby to Panią jednak nadmiernie niepokoiło, wskazana jest wizyta u ginekologa, w celu ewentualnej zmiany antykoncepcji.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nieprawidlowe-stosowanie-antykoncepcji

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zapomniec-o-antykoncepcji

https://portal.abczdrowie.pl/przeciwwskazania-antykoncepcji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.