Czy maseczką z dzięgciem brzozowym mogłam uszkodzić dziecko?

Witam, jestem w 33tyg ciąży. Niestety zastosowałam maseczkę z dzięgciem brzozowym. Wszędzie jest napisane, że nie można używać w ciąży, bo ma właściwości teratogenne. Maseczkę zmyłkam po o 10min. Bardzo się denerwuję. Czy mogłam tym zaszkodzić malenstwu.? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Jeżeli zastosowała Pani maseczkę jednorazowo i trwało to 10 minut, to nie zaszkodziła Pani dziecku, nie ma powodu do obaw. Pozdrawiam!