Czy prześwietlenia mogły zaszkodzić dziecku?

Witam!
Dnia 14 listopada rozpoczęłam swój cykl miesiączkowy, który trwa regularnie od 30 do 32 dni. Dnia 3 i 6 grudnia byłam poddawana promieniami RTG. Dnia 03.12 miałam robiony rtg zatok bez płaszcza ochronnego, a dnia 06.12 miałam robiony rtg zębów z fartuchem ochronnym.
Dziś już wiem że jestem w ciąży. Czy te moje prześwietlenia mogły zaszkodzić dziecku?
Pozdrawiam Katarzyna

Dzień dobry!

Niestety promienie RTG uznane są za czynnik teratogenny zwłaszcza w pierwszych tygodniach ciąży, gdy dochodzi do tworzenia się zawiązków organów.

Z poważaniem