Prześwietlenie rtg w ciąży

MAM PYTANIE JEŚLI OSOBA NIE WIEDZĄC O TYM ŻE JEST W CIĄŻY ZROBIŁA W 2 TYGODNIU CIĄŻY PRZEŚWIETLENIE RTG BEZ ŻADNEGO FARTUCHA OCHRONNEGO PO TYM BADANIU BYŁA MIESIĄCZKA CZY JAK TO NAZWAĆ KTÓRA TRWAŁA 5 DNI DO TEGO CHORUJE NA PADACZKĘ I MA PROBLEMY Z NIEDOMYKALNOŚCIĄ ZASTAWKI MITRALNEJ PO BADANIU PRZEZ KARDIOLOGA WYSZŁO ŻE SERCE ZA SZYBKO PRACUJE I W NOCY NIERAZ NIE MA SYGNAŁU BICIA SERCA PO PROSTU PRZERWA JESZCZE JAK BY BYŁO TEGO MAŁO DOSZŁA ALERGIA I MAM PYTANIE CZY DZIECKO URODZIŁOBY SIĘ ZDROWE

Lek. Marta Gryszkiewicz

Trudno odpowiedzieć na Pani pytanie - jest wiele czynników - które Pani wymieniła, które istotnie mogą zaburzyć prawidłowy rozwój ciąży. Powinna być Pani pod stałą opieką ginekologa położnika i wykonywać badania diagnostyczne - USG w 12 tyg.; powtórne USG prenatalne w ok. 20 tygodniu i test PAPP-A.