RTG zęba w 22 tygodniu ciąży

WITAM JA MAM PYTANIE OBECNIE JESTEM W CIĄŻY 22 TYGODNIU I WCZORAJ WYKONANO MI BADANIE RTG ZEBA I SIE MARTWIE O MOJE DZIECKO PROSZE O POMOC DZIEKUJE

Witam. Proszę się nie martwić, dziecko jest już całkowicie ukształtowane i na pewno była Pani osłonięta fartuchem, więc nie ma powodu do obaw. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Z założenia nie wykonuje się rtg w ciąży, ale proszę się nie martwić dawki rtg stomatologicznego są bardzo małe. Jeżeli miała Pani fartuch ochronny to do dziecka praktycznie nie było narażone na ekspozycję.
Adam Ziemlewski