Co oznacza wynik echa serca 35-letniej kobiety?

miałam robione usg serca czyli echo i wyszło tak:wymiary jam serca w normie, grubość ścian lewej komory w normie, szerokość pni naczyniowych w normie, zastawki bez zmian organicznych, śladowe niedomykalności mitralna i trojdzielna co to oznacza. Czy mam się martwić,dodam jeszcze, że miałam robione echo 3 lata temu i było ok.Co to oznacza. kardiolog powiedział, że to nic groźnego ale ja nie jestem pewna i chciałbym, żeby wypowiedział się jeszcze inny kardiolog.

Lek. Michał Lenard

Śladowa niedomykalność zastawek oznacza, że jest ona tak mała, że nie powoduje objawów i nie jest groźna dla zdrowia. Nie ma Pani powodów do obaw. Pozdrawiam!