Co oznacza wynik echa serca 35-letniej kobiety?
miałam robione usg serca czyli echo i wyszło tak:wymiary jam serca w normie, grubość ścian lewej komory w normie, szerokość pni naczyniowych w normie, zastawki bez zmian organicznych, śladowe niedomykalności mitralna i trojdzielna co to oznacza. Czy mam się martwić,dodam jeszcze, że miałam robione echo 3 lata temu i było ok.Co to oznacza. kardiolog powiedział, że to nic groźnego ale ja nie jestem pewna i chciałbym, żeby wypowiedział się jeszcze inny kardiolog.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Śladowa niedomykalność zastawek oznacza, że jest ona tak mała, że nie powoduje objawów i nie jest groźna dla zdrowia. Nie ma Pani powodów do obaw. Pozdrawiam!