Wyniki badania echa serca i powiększony lewy przedsionek oraz niedomyklaność zastawki mitralnej

Witam, otrzymałam dziś wyniki badań Echo, tylko opis bez wartości liczbowych. Mam stwierdzona nadpłytkowość PLT 600 tyś. W badaniu echa powiększony lewy przedsionek. Wymiary pozostałych jam serca w normie. Prawidłowa grubość mięśnia lewej komory. Odcinkowych zaburzeń kurczliwości nie stwierdza się. Zastawki bez istotnych zmian organicznych. Śladowa niedomykalność mitralna. Czynność pozostałych zastawek prawidłowa. Średnica dużych pni naczyniowych prawidłowa. Osierdzie bez zmian. Ef-68%. Proszę o interpretację. Zaznaczam, że leczę się na nerwicę lękową, mam często akcje serca 150/min. i ciśnienie 160/100. Z góry dziękuję.

Witam! Badanie - poza opisanymi niewielkimi nieprawidłowościami - powiększonym lewym przedsionkiem i śladową niedomykalnością zastawki mitralnej - wskazuje na prawidłową funkcję i budowę serca. Pozdrawiam!