Czy prześwietlenia mogły zaszkodzić komórkom jajowym?

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy po 4 prześwietleniach kręgosłupa( jedno zrobione 10 lat temu, a trzy ostatnie przez ostatnie 3 lata), rezonansowi kręgosłupa, prześwietleniu zatok, prześwietleniu barku oraz stawu skokowego mogę mieć problemy z zajściem w ciążę? Oraz czy te prześwietlenia mogły w jakiś sposób zaszkodzić moim komórkom jajowym?? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam serdecznie,

Dawki promieniowania jonizującego stosowane w radiologii są dawkami bezpievznymi. Oczywiście nie należy przesadzać z częstością wykonywania badań radiologicznych i ograniczyć ich do minimum. W Pani przypadku wykonane badania nie powinny mieć wpływu zarówno na zajście w ciążę jak i wpłynąć na komórki jajowe. Proszę udać się do lekarza ginekologa i z nim porozmawiać na ten temat w razie dalszych wątpliwości.

Pozdrawiam.