Duża dawka promieniowania na organizm

Witam, Mam pytanie. W maju miałam robione rtg panoramiczne zębów. Następnie miałam robione klatki piersiowej , miesiąc potem powtórzone zdj rtg klatki piersiowej ( z powodu bólu w niej). W październiku dostałam skierowanie na prześwietlenie na kręgosłup szyjny , gdyż lekarza twierdzą że bóle głowy i klatki może powodować mój kręgosłup szyjny. Czy to jednak nie za duża dawka promieniowania na mój organizm ?

Witam serdecznie,

Dawki promieniowania jonizującego stosowane obecnie w radiologii sa radially bezpiecznymi. Oczywiście należy ograniczyć ilość badać radiologicznych do minimum dlatego można je wykonać tylko i wyłącznie na podstawie skierowania lekarskiego. Dlatego proszę się nie martwić ponieważ lekarz kieruje na badania obrazowe wowczas kiedy ma wskazania kliniczne. Jeśli ma Pani dalej wątpliwości proszę udać się z lekarzem rodzinnym lub radiologiem.

Pozdrawiam.