Czy dawka promieniowania może być zbyt duża?

Witam. Potrzebuję leczenia ortodontycznego i w najbliższym czasie jestem umówiona na wizytę, podczas której będzie wykonany pantomogram. Półtora roku temu uległam wypadkowi komunikacyjnemu i w związku z tym do tej pory miałam wykonaną politraumę, kilkanaście zdjęć RTG kręgosłupa piersiowego (przedoperacyjne, śródoperacyjne, pooperacyjne, kontrolne) i tomografię kręgosłupa piersiowego. Za kilka dni mam wyznaczoną wizytę kontrolną u ortopedy i wiem, że będę miała wykonywane albo zdjęcia RTG albo tomografię kręgosłupa piersiowego i szyjnego. W związku z tym mam pytanie- czy zrobienie pantomogramu i zdjęć RTG w ciągu bardzo krótkiego czasu jest bezpieczne? Pozdrawiam.

Pantomogram czyli zdjęcie panoramiczne jest to bardzo niewielka dawka promieniowania około 10uSv więc nie ma obawy i spokojnie można udać się na badanie. Dla przykładu zdjęcie klatki piersiowej może mieć 140uSv.