Czy to promieniowanie może spowodować nowotwór?

-2010 rok (tomograf głowy bez kontrastu 2.000 uSv, pantomogram 60 uSv, boczne czaszki 60 uSv), -2012 rok (zdjęcie zatok 200 uSv), -2013 (pantomogram 30 uSV), -2018 (pantomogram 30 usV) -lata 2006-2023 około 30-40 zdjęć punktowych zębów (mam słabe zęby i wiele z nich mam przeleczonych kanałowo czyli 40 zdjęć x 5 mSv = 200 mSv). Podsumowując: Na przestrzeni 13 lat życia (od 2010 do 2023) otrzymałam na okolice głowy ze źródeł medycznych około 2.600 uSv. Roczne promieniowanie tła dla Polski to około 2.500 uSv. Moje pytanie. Czy przez te 13 lat dawka 2.600 uSv dla okolic głowy to dużo? Czy nie mogę już wykonywać żadnych zdjęć tej okolicy? Czy to promieniowanie w takiej wysokości może spowodować nowotwór? Nie miałam żadnych innych tomografi niż ta głowy. Natomiast stoję przez KONIECZNOŚCIĄ wykonania tomografi stożkowej szczęki (wycinka) I BOJE SIE ZE MI ZASZKODZI :( PROSZE PAŃSTWA O POMOC CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ?
KOBIETA, 32 LAT 9 miesięcy temu

Tomografia komputerowa stomatologiczna ma niewielkie dawki. Po takim czasie od ostatnich badań nie należy się obawiać i spokojnie można zaufać lekarzowi który zlecił takie badanie.