Jaka dawka promieniowania musi być użyta aby wykonać TK panoramiczną?

Witam Mając 19 lat mialam tomograf glowy bez kontrastu. Znów w wieku 19 lat 2 miesiące później cefalometryczne i panoramiczne do aparatu ortodontycznego. 21 lat rtg zatok czołowych i szczekowych. 22 lata znow panoramiczne szczęki. Teraz mam 26 lat i chce znow zrobić zdjęcie panoramiczne szczęk ponieważ mam sporo zębów kanałowych. Czy takie promieniowanie może spowodować u mnie nowotwór? Boje sie ze tyle razy mialam przeswietana głowę. Czy śmiało mogę wykonać to zdjęcie?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze jeżeli jest taka konieczność i minęło tyle czasu to można zrobić