Dawka promieniowania przy TK głowy wykonanej aparatem czterorzędowym

Witam miałem robioną tk głowy 2-fazową z kontrastem, badanie wykonano aparatem czterorzędowym, na radiogramach zauważyłem takie wartości 120 kv, 300 mAs chciałbym wiedzieć jaką dawkę promieniowania mogłem otrzymać przy takich parametrach i tak starym czterorzędowym tomografem ?

Witam serdecznie,

Dawka promieniowania w przypadku badania TK głowy to 2-4 mSv, w zależności czy badanie jest z podaniem środka kontrastowego czy nie. Jeśli chodzi o dokładną dawkę, w przypadku tomografu, którym wykonano u Pana badanie, proszę skontaktować się z radiologiem w Pracowni TK, która badanie wykonała.

Pozdrawiam.