Dawki promieniowania podczas TK

Witam interesuje mnie jaką dawkę promieniowania otrzymuje się podczas tk głowy ? informacje odnalezione w internecie wskazują na to, że te dawki strasznie się wahają jedne źródła podają że jest to ok 50 mSv inne że 75-80 mGy jak mam to rozumieć w jakich jednostkach mierzy się promieniowanie podczas tk ? Proszę mi jeszcze powiedzieć jakie dawki otrzymujemy podczas tk głowy, zatok, jamy brzusznej, oraz klatki piersiowej bardzo proszę o odpowiedź

Witam serdecznie,

Dawka promieniowania rentgenowskiego stosowana w badaniu TK głowy to 2-4 mSv. W przypadku TK jamy brzusznej to ok. 10 mSv, zaś w przypadku TK klatki piersiowej to ok. 7 mSv.
Najlepiej jakby Pan skontaktował się z Pracownią TK, która będzie u Pana wykonywać badanie w tej sprawie.

Pozdrawiam.