Jaką dawkę promieniowania na mòzg otrzymuje osoba podczas tk głowy?
Witam, jaka dawkę promieniowania na mòzg otrzymuje osoba podczas tk glowy?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Dawka promieniowania rentgenowskiego w badaniu TK głowy wynosi 2 mSv.
Jeśli ma Pani jakieś obawy związane z badaniem, sugeruję kontakt z Pracownią, która będzie wykonywać badanie, w celu konsultacji.
Pozdrawiam.