Wyniki badania TK głowy i uczucie gorąca
Witam, pisałem już odnośnie badania TK głowy bez kontrastu jednofazowe, 24 lata, 178cm , 64kg. Chciałbym wiedzieć czy przyjąłem jakieś potworne dawki tego promieniowania rentgenowskiego, bo mam wrażenie że odczuwam uczucie gorąca i pieczenie skóry głowy od tego. Podaję parametry tego badania: Images: 48, przez 13 sekund parametry 140kV i 340mA, 2,5mm(cokolwiek to jest), przez pozostałe 7 sekund 120kV i 340mA, 5mm. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Jeżeli nie doszło do awarii urządzenia to nie doszło do napromieniowania, które mogłoby powodować takie objawy. Przyczyny należy upatrywać gdzie indziej.
Witam serdecznie,
Dawka promieniowania w badaniu TK głowy bez kontrastu to 2 mSv. Jest to dawka bezpieczna dla pacjenta, więc nie ma powodów do obaw. Co do dolegliwości Pana to sugeruję udać się do lekarza rodzinnego i nim skonsultować Pana objawy.
Pozdrawiam.