Co robić z pulsowaniem zębów?

Witam . Ponad rok temu mialam założone na 28 zębach koronki. Niestety do dnia dzisiejszego odczuwam dyskomfort w postaci krwawien z dziąseł jak również pobolewanie zębów oraz uczucie ściągania zębów. To tak jakby zęby cały czas pracowały ,czasami pulsują. Byłam już u kilku specjalistów i niestety każdy mów ,że mam zgłosic to do lekarza prowadzącego . Problem w tym ,że robiłam to w Turcji i w tych czasach jakie teraz mamy nie jestem w stanie tak od razu tam pojechać. Czy ktoś może mi doradzić co mogę obecnie zrobić? Jakieś może tymczasowe rozwiazanie? Jeden z lekarzy zasugierował ze byc moze to jest spowodowane zbyt głębokim nałożeniem koron. Miałam już robione zdjecia panoramiczne i stwierdzono lekki stan zapalny podobno . :( Prosze o porade.

Na pewno do tego czasu nie zaszkodzi utrzymywanie jak najlepszej higieny jamy ustnej, oczyszczanie zębów zarówno w domu (szczotkowanie, nitkowanie, irygator, płukanki), a także wykonanie higienizacji w gabinecie. Stan zapalny dziąseł może wskazywać na obecność płytki nazębnej w okolicy koron lub też reakcję dziąseł na materiał, z których są korony wykonane. Nie bez znaczenia może mieć też umiejscowienie granicy połączenia zęba z koroną.

Bez przeprowadzenia bezpośredniego badania i zebraniu wywiadu np. na temat wcześniejszej historii leczenia czy materiału, z których są wykonanie korony, nie jest możliwe stwierdzenie dlaczego występuje opisywane przez Panią uczucie ściągnięcia zębów czy ich pulsowanie.

Pozdrawiam