Krwawienie dziąseł podczas mycia i jedzenia

Witam! Od dłuższego czasu mam problem z dziąsłami, które bardzo krwawią podczas jedzenia itp.. Niektóre miejsca dziąseł są zaczerwienione i bolesne. Kupiłem specjalną pastę przeciw krwawieniu dziąseł "parodontax", ale do tej pory nic to nie dało. Co można z tym zrobić?

Przyczyną krwawienia dziąseł jest ich stan zapalny spowodowany kamieniem nad i poddziąsłowym. Żadna pasta nie rozwiąże problemu. Należy jak najszybciej udać się do stomatologa na konsultację. Pierwszym etapem leczenia powinno być usunięcie kamienia naddziąsłowego i osadu podczas wizyty u higienistki.Kolejnym etapem jest leczenie dziąseł metodą vector. Podczas tego zabiegu usuwany jest kamień zalegający pod dziąsłem. Pozwoli to na szybką regenerację chorych tanek i problem krwawiących dziąseł zostanie rozwiązany.

Krwawienie dziąseł podczas szczotkowania to objaw zapalenia dziąseł. Jeśli dziąsła krwawią również podczas jedzenia, to znaczy, że zapalenie jest bardzo poważne. Należy zgłosić się do dentysty najlepiej specjalisty periodontologa. Nieleczone zapalenie dziąseł prowadzi do powstania zapalenia przyzębia (paradontozy) i może grozić utratą zębów. Pasty reklamowane jako specjalne do krwawiących dziąseł nie leczą zapalenia dziąseł

Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga
Vital-Dent.pl

Jeśli dziąsła mimo dobrej higieny i stosowania specjalnej pasty nadal krwawią, należy zgłosić się do periodontologa. Często powodem infekcji dziąseł jest nawarstwiający się kamień nazębny, który można usunąć podczas rutynowego zabiegu higienizacji w gabinecie. Częste infekcje dziąseł mogą być początkiem paradontozy, która dotyczy już coraz młodszych pacjentów. Proszę też pamiętać o używaniu szczoteczki z miękkim włosiem oraz nitkowaniu zębów, ew. stosowaniu irygatora.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl