Nasilenie krwawienia dziąseł

Witam! Od ponad roku mam problem z dziąsłami, a mianowicie z krwawieniem z nich, a także podrażnione zęby. Byłem u stomatologa i powiedział mi, żebym mył zęby "ruchem wymiatającym", a wizytę następną mam pod koniec tego miesiąca aby usunąć kamień. Pani stomatolog powiedziała, że te szczotkowanie powinno pomóc, ale do tej pory myję w ten sposób i nic to nie dało, a nawet krwawienie się nasiliło. Próbowałem różnych past typu Parodontax ale tak jak wcześniej mówiłem nic to nie dało. Proszę o pomoc.

Witam, jeżeli nie ma przyczyn ogólnoustrojowych to prawidłowe szczotkowanie przynosi poprawę.Powinno się jak najszybciej zdjąć kamień, wypolerować powierzchnie zębów i po scalingu szczotkować bardzie energicznie w tych miejscach, gdzie krwawienie jest większe.Na początku, może pan się wystraszyć, ponieważ krwi będzie więcej, ale z upływem czasu zobaczy pan poprawę.Dodatkowo można poprzyjmować przez okres ok. 4-6 tyg. vit.c, vit. b complex, ascorutical forte.Pozdrawiam

Stan zapalny dziąseł oznacza ogólny stan zapalny organizmu. Jest często pierwszą jego oznaką i ustępuje ostatni. Dobrze byłoby wykonać wszechstronne badania i sprawdzić co się dzieje. Na ślepo polecam koenzym Q10, kwas alfa liponowy, wit B kompleks, l-karnitynę. Miejscowo oprócz zabiegów higienicznych korzystne jest płukanie ust ostudzonym naparem z kurkumy. Pozdrawiam

Pierwszym etapem w zwalczaniu stanu zapalnego dziasel jest dokladna higienizacja- usuwanie kamienia nad- i poddziaslowego, osadów. Dopiero potem poprzez prawidłowe szczotkowanie, nitkowanie, irygacje można utrzymywać prawidłowa higienę jamy ustnej. Krwawienie dziąseł wymaga ponadto systematycznych kontroli w gabinecie stomatologicznym, ponieważ może być punktem wyjścia choroby przyzębia. Pozdrawiam serdecznie

Krwawienie dziąseł jest spowodowane złogami kamienia nad i pod dziąsłowego. Trzeba zacząć od profesjonalnej higienizacji w gabinecie, kolejnym etapem będzie leczenie dziąseł metodą Vector. Po tych zabiegach krwawienie dziąseł na pewno ustąpi.