Krwawienie dziąseł podczas szczotkowania zębów

Witam serdecznie! Od dawna krwawią mi dziąsła podczas szczotkowania i nitkowania. Odkąd pamiętam mam bardzo wrażliwe zęby. Stwierdziłam, że muszę coś z tym zrobić i kupiłam maść emofix. Czy to dobry i bezpieczny wybór na moje problemy? Dodatkowo zakupiłam pastę do zębów parodontax i płyn do płukania na wrażliwe zęby.

Sugerowałbym dokładne opisanie problemu w gabinecie stomatologicznym , tam zostanie Pani dokładnie sprawdzone przyzębie , także zostanie usunięty kamień i powinna Pani przejść dokładny instruktaż higieny jamy ustnej.
Maść emofix nic nie da , a być może będzie maskować prawdziwy powód problemów z dziąsłami

Witam,
zanim zacznie Pani stosować te pasty proponuję udać się do stomatologa.
Należy zbadać stan Pani dziąseł , sprawdzić obecność kamienia i płytki nazębnej.
Najczęściej problem krwawienia(który świadczy o stanie zapalnym) rozwiązuje się po prawidłowo wykonanym oczyszczeniu. Co do nadwrażliwości zębów - należy ustalić tego przyczynę . Mogą być za to odpowiedzialne: zaniki dziąsła , zanik szkliwa w okolicy dziąsłowej , węzły urazowe , wada zgryzu , przeciążenia itp.
Same pasty które Pani kupiła na pewno nie rozwiążą problemu.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło