Krawienie i ból dziąseł podczas mycia zębów

Witam! Mam problem z dziąsłami. Od jakiegoś czasu zauważyłam krwawienie podczas mycia zębów, które stale się nasila. Byłam niedawno u dentysty i nie stwierdził żadnych stanów zapalnych itp. dziąsła krwawią jednak coraz bardziej, a ostatnio zaczęły mnie boleć i stały się zaczerwienione. Co powinnam zrobić?
KOBIETA ponad rok temu

Witam. Najczęstszą przyczyną krwawienia z dziąseł jest ich stan zapalny spowodowany zalegającym kamieniem nazębnym. Następną przyczyną jest dieta uboga w witaminę C ( brak warzyw i owoców), anemia, skaza krwotoczna, choroba wątroby, cukrzyca, zaburzenia hormonalne, ciąża, niektóre leki i in. Proszę zatem udać się do innego stomatologa, który stwierdzi jaka konkretnie przyczyna występuje u Pani i wdroży odpowiednie leczenie. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Najczęściej krwawienie z dziąseł jest spowodowane stanem zapalnym dziąsła, który powstaje w przypadku zalegania kamienia nazębnego naddziąsłowego i poddziąsłowego. Kamień poddziąsłowy jest trudniejszy do diagnostyki i możliwe że Pani Stomatolog ocenił tylko stan kamienia naddziąsłowego stwierdzając brak problemów. Zalecam wizytę u innego stomatologa który dokładnie oceni stan dziąseł. Przewlekły stan zapalny dziąseł może doprowadzić do przedwczesnej utraty zębów!!!