Cofające się i krwawiące dziąsła

Witam cofają mi się dziąsła i strasznie krwawia przy szczotkowaniu , kupuję dobre pasty colgate i elmex -zielone opakowanie,,jak mam sobie pomóc żeby zęby mi nie wypadły ,może kupić inna pastę ,,pozdrawiam

Witam. Zaczerwienienie i krwawienie z dziąseł świadczy o ich stanie zapalnym, który może być na tle alergicznym (np.nowa pasta lub płyn do płukania), wirusowym czy bakteryjnym ( płytka nazębna lub zalegający kamień). Przyczyną może być ciąża a także dieta uboga w witaminę C ( brak warzyw i owoców), anemia, skaza krwotoczna, choroba wątroby, cukrzyca, zaburzenia hormonalne,czy zażywanie pewnych leków. Proszę udać się do dentysty, który na pewno znajdzie przyczynę Pani dolegliwości. Doraźnie proszę zastosować płyn do płukania Eludril, który ma działanie przeciwzapalne.
Pozdrawiam Krystyna Pikała

Obfite krwawienie dziąseł podczas szczotkowania świadczy o dużym zapaleniu dziąseł i przyzębia. Jest to spowodowanego złogami kamienia naddziąsłowego oraz poddziąsłowego. Żadne domowe sposoby nie pomogą wyleczyć ten stan. Niezbędna jest wizyta u stomatologa oraz ocena stanu jamy ustnej. Metodą leczenia z wyboru jest w tym momencie usunięcie kamienia naddziąsłowego a następnie zabieg Vector polegający na usunięciu w znieczuleniu kamienia poddziąsłowego. Jest to jedyna niechirurgiczna metoda leczenia choroby dziąseł.

Zmiana pasty niewiele pomoże, chociaż można spróbować Parodontax. Bardzo ważne jest regularne nitkowanie pomimo krwawienia. Proszę kupić w aptece np. Corsodyl do płukania, ale najważniejsze, żeby obejrzał Panią stomatolog, bo trzeba ustalić i usunąć przyczynę.

Opowiedzieć o swoim problemie swojemu lekarzowi.Pasty to tylko dodatek i w przypadku nieprawidłowego szczotkowania , zalegającej płytki bakteryjnej nie wnoszą nic do stanu przyzębai.Proszę zwrócić się o profesjonalną pomoc do higienistki lub swojego lekarza