Samoistne krwawienie z dziąseł

Samoistne krwawienie z dziąseł Od paru miesięcy krwawią mi dziąsła ,miałem robione badania na krzepliwość krwi wyszło ze mam dobra internista wysłał mnie do dentysty ten zalecił płukania szałwia i zmianę pasty do zębów ale nic nie pomogło . Pozdrawiam

Co znaczy samoistne krwawienie? Ze jak nie szczotkujesz i nie jesz, czyli nie podrazniaz dziasel to masz w buzi krew? Jak czesto sie to zdarza? Zalecam konsultacje z innymi internistami i dentystami (szczegolnie takimi, ktorzy maja specjalizacje z periodontologii-chorob dziasel i blony sluzowej jamy ustnej lub po prostu zajmuja sie periodontologia bardziej szczegółowo - o to musisz popytac znajomych) Zamiana pasty na szałwie niewiele da. Pasta nie moze byc zastapiona niczym, plukanki jedynie wspomagaja higienizacje. Jesli od paru miesiecy nie czyscisz zebow pasta, czy to to znacy, ze szczoteczki tez nie uzywasz? Jesli tak to niestety stan zapalny dziasel sie pogłebil zamiast sie wygoic. To co potrzebujesz to: kompleksowa diagnostyke chorob dziasel, morfologie i inne badania krwi, czyszczenie poddziaslowe i jesli nic nie pomoze to konsultacje onkologiczna.

Płukanki i pasty działają tylko na objawy a nie na przyczynę krwawienia. Krwawienie jest głównie spowodowane stanem zapalnym dziąsła. Należy usunąć u higienistki kamień i osad a następnie wykonać niechirurgiczne leczenie przyzębia metodą Vector. Polega to na dokładnym czyszczeniu kamienia poddziąsłowego dzięki czemu dziąsła powracają do zdrowia. Po tych zabiegach i regularnej kontroli rozwiążemy problem krwawiących dziąseł.

Witam. Przyczyną stanu zapalnego dziąseł są najczęściej czynniki miejscowe ( płytka nazębna lub zalegający kamień), tło alergiczne (np.nowa pasta lub płyn do płukania), wirusowe czy bakteryjne. Jeśli je wykluczymy należy brać pod uwagę czynniki ogólne - dieta uboga w witaminę C ( brak warzyw i owoców), anemia, skaza krwotoczna, choroba wątroby, cukrzyca, zaburzenia hormonalne,czy zażywanie pewnych leków. Jeśli dentysta nie stwierdził przyczyn zębopochodnych należy pomyśleć o przyczynach ogólnych i wykonać stosowne badania. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Lek. dent. Aleksandra BÄk

zalecone przez lekarza środki działają wyłącznie objawowo - konieczna jest dokładna diagnostyka i znalezienie przyczyny takiego stanu - należy zgłosić się do lekarza stomatologa periodontologa który na podstawie badania i rtg zaleci najbardziej właściwe postępowanie
pozdrawiam
lek., lek. stom. Bogdan Jaremczuk