Samoistne krwawienie dziąseł

Od jakiegoś czasu podczas szczotkowania zębów, jedzenia twardych produktów krwawią mi dziąsła. Najdziwniejsze jednak w tym, że często występuje też krwawienie samoistne, tzn że np siedze i nic nie robię a tu nagle czuję posmak krwi w ustach i patrze a to krew z dziąsła. Czym spowodowane jest te krawienie samoistne? Dodam że dziąsła bezpośrednio przy zębach są bardzo zaczerwienione a wyżej bardzo jasne.

Kiedy ostatnio był usuwany?
Doradzam wizytę u dentysty i wyeliminowanie tej przyczyny. Jeśli dolegliwości nie ustąpią
lekarz na pewno ustali dalsze postępowanie.

Najlepiej zgłosić się do specjalisty periodontologa. To dentysta, który zajmuje sie leczeniem chorób dziąseł. Żadne domowe sposoby, ani leki nie pomogą.

Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga
periodontolog Kraków